Ivaretar musikktradisjonene etter Fabulous Thunderbirds
TEXAS CANONBALLS - Texas Cannonballs
TEXAS CANONBALLS - Texas Cannonballs
Konsert 27.09.2025
J.T. Lauritsen & The Buckshot Hunters har mange grunner til å feire i 2025. Med 30 år på nakken er bandet bedre enn noen gang – og mer enn klare til å demonstrere det for publikum i inn- og utland. I tillegg til en stor jubileumsfest i september, markeres jubileet med utgivelsen av bandets tiende album.
Konsert 29.03.2025
Jakob Friis, opprinnelig fra Kristiansand, er en lidenskapelig roots/blues-inspirert singer-songwriter som skaper musikk som går rett til hjertet. Med en sjelfull stemme og intrikat gitarspill formidler Jakob en ærlighet og dybde i tekstene sine, noe som gjenspeiler det rike mangfoldet av hans personlige livserfaringer.
Den Alabamafødte bluessangeren og munnspilleren James Harman gikk bort 23. mai, 74 år gammel, etter lengre tids sykdom. Hans lange og suksessrike karriere startet allerede på 60-tallet, og siden 1977 har han turnert verden over med sitt James Harman Band. Harman besøkte Norge og Skandinavia en rekke ganger.
Konsert 03.03.2023
Finnmarkingen Jan Arild Sørnes og bandet The Elektriske bandet er tilbake på Herr Nilsen og Østkanten bluesklubb. Sist de besøkte Østkanten bluesklubb var i 2021, og med utsolgt konsert (50 stk med Koronarestriksjoner) skapte denne gjengen veldig god stemning.
Konsert 12.08.2023
Konserten starter kl. 15.00 og de spiller et to timers show uten pause! Møt opp tidlig; dørene og baren åpner allerede kl. 14.00. Dette er et bluesband med nordnorske tekster i fokus. Musikken er sjelfull og funky.
Konsert 07.09.2024
"Live er de en heftig opplevelse i skjæringspunktet mellom blues og soul. Jan Arild har en av Norges beste stemmer innen sjangeren, og Det Elektriske Bandet er tight og funky, både i uptempo soul-låter og rolig blues..." (Hemnes Jazz &B lues festival)
Konsert 20.09.2025
"Live er de en heftig opplevelse i skjæringspunktet mellom blues og soul. Jan Arild har en av Norges beste stemmer innen sjangeren, og Det Elektriske Bandet er tight og funky, både i uptempo soul-låter og rolig blues..." (Hemnes Jazz &B lues festival)
Konsert 17.09.2021
Fredagens konsert er med Jan Arild Sørnes & The Elektriske Bandet m/ Palle Wagnberg, Nordnorsk blues i særklasse. Dagens Covid-19 restriksjoner begrenser antall tilgjengelige billetter til 32, ved lettelser i restriksjonene legger vi ut flere billetter.