NBU klubbkonserter 2019

Juni

1.

Regionalt uttak til Union Bluescup 2019 (kl 12)
Ved Tordenskiolds Pub, Rådhusplassen
Østkanten / Oslo Bluesklubb

1.

Blå Brostein (kl 14.00)
Dyvekes vinkjeller
Bjørgvin Bluesklubb, Bergen

1.

Blå Brostein (kl 20.00)
Dyvekes vinkjeller
Bjørgvin Bluesklubb, Bergen

1.

Spoonful Of Blues (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

1.

The Incredible Leftovers
Pakkhuset, Årnes
Nes Blues Club

4.

Beggars Blue
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

5.

Hungry John & Freddie Johnsen
Dyvekes vinkjeller
Bjørgvin Bluesklubb, Bergen

5.

Beggars Blue (kl 20.30)
Sandnes Brygge
Sandnes Bluesklubb

7.

Danielle Nicole Band (kl 21)
Herr Nilsen, Oslo
Østkanten Bluesklubb

8.

Løs Jakke (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

8.

Håkon Høye Trio m/ Billy T (kl 15)
Haakons Pub, Lillehammer
Laagendelta Bluesklubb

8.

Vintage Crew (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

12.

GB Blues Express
Dyvekes vinkjeller
Bjørgvin Bluesklubb, Bergen

12.

Madlaveien (kl 20.30)
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

13.

Damer i Blues (kl 18)
Byfesten Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

14.

Ronny Aagren & His Blues Gumbo (kl 18,30)
Byfesten Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

14.

Stein Stokke & The Engine (kl 20)
Byfesten Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

15.

The Big Blue (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

15.

Get a Haircut (kl 17)
Byfesten Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

15.

Vintage Radio (kl 18.30)
Byfesten Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

15.

Marius Lien Band (kl 20)
Byfesten Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

15.

JT Lauritsen & The Buckshot Hunters (kl 21)
Byfesten Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

18.

Jam session (kl 20.30)
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

19.

Blue Note Shuffle
Dyvekes vinkjeller
Bjørgvin Bluesklubb, Bergen

21.

Backporch Society/Bluemixx BB (kl 21)
Glenghuset
Sarpsborg Blues Club

22.

Flynnville Train (kl 15)
Haakons Pub, Lillehammer
Laagendelta Bluesklubb

22.

Erik Harstad & So What (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

22.

The Jelly Roll Men
Bluescruise med Skibladner
Hamar Bluesklubb

22.

Stein Stokke & The Engine (kl 20)
Nye Neptun Pub
Sarpsborg Blues Club

25.

James F Band
Musikkstuen Påfyll, Stavanger
Stavanger Blues Club

29.

Daltons (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

Juli

2.

JW Jones (kl 20.30)
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

6.

The Breeze (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

9.

Ersland Organic (kl 20.30)
Musikkstuen Påfyll
STavanger Blues Club

13.

T-Bear & The Dukes (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

20.

Drammen Bluesband (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

23.

Marstokks Mafia
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

27.

Stein Stokke & The Engine (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

August

3.

Deltaphonics (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

6.

Bjartes Liste
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

10.

Kurt Slevigen Band (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

13.

Trainman Blues
Påfyll
Stavanger Blues Club

17.

Marius Lien Band (kl 15)
Haakons Pub, Lillehammer
LaagenDelta Bluesklubb

17.

Trond Granlund - The Ride
Sosialen
Oslo Bluesklubb

17.

Sears Crossing
Gregers
Hamar Bluesklubb

20.

Stacie Collins (kl 20.30)
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

23.

Anita Nordheim Band/Breakdown
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

24.

The Greens (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

24.

JT Lauritsen & The Buckshot Hunters (kl 15)
Kulturpuben, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

24.

Anita Nordheim Band/Breakdown
Dyvekes vinkjeller
Bjørgvin Bluesklubb, Bergen

24.

Stein Stokke & The Engine
Papirhuset, Drammen
Elvebyen Bluesklubb

27.

Smokin' Joe & The Night Crawlers
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

28.

BB Lyngs Bluesband
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

30.

Geraint Watkins
Hjorten Scene
Trondheim Bluesklubb

31.

The Jelly Roll Men (kl 15)
Haakons Pub, Lillehammer
LaagenDelta Bluesklubb

31.

The BigBlue (kl 15)
Tivoli Sportsbar
Moss Blueskllubb

31.

The Vossa Rebels
Ramsøy
Ramsøy Blues Club

31.

Drammen Bluesband
Sekkefabrikken, Slemmestad
Røyken Bluesklubb

31.

Greasy Gravy - en hyllest til Ronnie Earl
Sosialen
Oslo Bluesklubb

September

4.

BB Lyngs Bluesband
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

6.

Joakim Tinderholt & His Band
Gregers
Hamar Bluesklubb

6.-7.

Flisby'n Bluesfest
Folkets Hus, Lillestrøm
Skedsmo Bluesklubb

7.

Trainman Blues (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

7.

Håkabilly: Runaway Boys / Cash Commitment
Pakkhuset, Årnes
Nes Blues Club

11.

Jørgen Sandvik
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

14.

Eric "Slim" Zahl Band (kl 15)
Tivoli Sportsbar
Moss Blueskllubb

14.

Ronny Aagren & His Blues Gumbo (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

14.

Malvina Band
Haakons Pub, Lillehammer
Laagendelta Bluesklubb

20.

Lisa Lystam Family Band
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

20.

Bill Öhrström
Hjorten Scene
Trondheim Bluesklubb

21.

Marino Valle Band (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

21.

Maldito
Sekkefabrikken, Slemmestad
Røyken Bluesklubb

21.

Crystal Heart Band (Brød & Sirkus)
Pakkhuset, Årnes
Nes Blues Club

25.

Jam session (kl 20)
Dyvekes kjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

28.

My Motown m/ Odd René Andersen & band
Tivoli Sportsbar
Moss Blueskllubb

28.

Nobody's Business (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

Oktober

1.

Oz & The Wizards (kl 20.30)
Musikkstuen Påfyll
Stavanger Blues Club

2.

Linjen Bluesband
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

5.

Sari Scorr (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

9.

Dave Fields
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

12.

Maraton blues (15.30-21.30)
Tivoli Sportsbar
Moss Blueskllubb

12.

Jeff Jensen Band (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

12.

Hamburg Blues Band m/ Pete Brown
Pakkhuset, Årnes
Nes Blues Club

12.

Too Slim & The Taildraggers
Haakons Pub, Lillehammer
Laagendelta Blueskubb

19.

Dave Fields / Earl Thomas m/ Igor Prado (15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

19.

Daniel Nicole Band
Sekkefabrikken, Slemmestad
Røyken Bluesklubb

26.

Erik Harstad Band (kl 15)
Tivoli Sportsbar
Moss Blueskllubb

26.

Lost Rhythm
Haakons Pub, Lillehammer
Laagendelta Blueskubb

26.

Victor Wainwright & The Train (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

26.

BB & The Blues Shacks
Pakkhuset, Årnes
Nes Blues Club

30.

Pretty Blue
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

November

2.

Hungry John (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb

6.

Steve Morgan Band
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

8.

Baskery (kl 21)
Herr Nilsen, Oslo
Østkanten Bluesklubb

9.

The Greens (kl 15)
Tivoli Sportsbar
Moss Bluesklubb

13

Blues Brass Collective
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

22.

The Jelly Roll Men (kl 21)
Herr Nilsen, Oslo
Østkanten Bluesklubb

23.

Reidar Larsen Band (kl 21)
Tivoli Sportsbar
Moss Bluesklubb

27.

Frets
Dyvekes vinkjeller, Bergen
Bjørgvin Bluesklubb

29.

Cocktail Slippers (kl 21)
Herr Nilsen, Oslo
Østkanten Bluesklubb

30.

Spoonful of Stones (kl 15.30)
Sosialen
Oslo Bluesklubb