Stor 15-årsfeiring i Skedsmo Bluesklubb

.

Det var fullt hus og stor stemning hele ettermiddagen og kvelden da Skedsmo Bluesklubb feiret sine 15 første år lørdag 18. oktober. Det ble et svært vellykket 12 timers arrangement på klubbens faste tilholdssted, Kulturpuben på Lillestrøm, med fem forskjellige band på scena. Blant bandene var JT Lauritsen & The Buckshot Hunters (Foto: Sven-Erik Hagen).

Det hele startet kl. 13.00 med Harmonica Workshop med amerikaneren Billy Gibson og Jan Tore Lauritsen fra Lillestrøm. Fra kl. 15.00 gikk det slag i slag med konserter og andre innslag fra scena. Første band ut var Magnetic North Band bestående av medlemmer fra Finland, Norge, Danmark og Sverige. Bandet ble frontet av Sveriges blueskonge, Sven Zetterberg og Chicago-pianisten Barrelhouse Chuck. Videre utover ettermiddagen og kvelden fikk publikum høre lokale Stina Stenerud & Her Soul Replacement, Mulens Portland Combo, «Unionsbandet» Marcus Løvdal Band og til slutt JT Lauritsen & The Buckshot Hunters med Billy Gibson.

Klubbens nåværende og første leder, Ann I. Otnes (t.v.) og Oddrun Vågbø.

Mellom konsertene fikk publikum møte flere personer som har betydd mye for klubben opp gjennom årene, blant dem var nåværende leder Ann I. Otnes og klubbens aller første leder, Oddrun Vågbø. Det ble en spesielt hyggelig overraskelse da ordfører Ole Jacob Flæten kom på scena og roste den aktive bluesklubben. Klubben selv takket sin gode samarbeidspartner, kulturpubvert Terje Andersen, for det gode samarbeidet gjennom mamge år. Han ble vel fortjent utnevnt til æresmedlem i Skedsmo Bluesklubb.

Terje Andersen utnevnes til æresmedlem i klubben. Til v. nestleder Ingar Johanessen, til h. Ann I. Otnes.

Skedsmo Bluesklubb ble startet i 1999 og hadde sin første konsert på Musikkbukken på Strømmen i januar 2000 med Mulens Portland Combo på scena. Det var stor entusiasme rundt etableringen av bluesklubben, og de månedlige konsertene på Musikkbukken var godt besøkt den første tiden. Etter noen måneder flyttet klubben sine arrangementer til Lillestrøm, først til ZIP (tidligere Randi’s) og senere til et par andre steder før Skedsmo Bluesklubb fikk fast tilholdssted på Kulturpuben. Her har klubben hatt stor suksess, hatt et meget godt samarbeid med driverne av stedet og opplevd et svært godt publikumsbesøk. Skedsmo Bluesklubb har etablert seg som en av landets største og mest aktive bluesklubber og har de siste årene arrangert ca 100 konserter årlig, det vil si to konserter hver uke gjennom hele året! Skedsmo bluesklubb er pr. dags dato Norsk Bluesunions tredje største klubb med sine nesten 600 medlemmer.

Vi gratulerer den driftige klubben med 15 aktive år!

Tekst: Rune Endal - Bilder: Sven-Erik Hagen

Det lokale bandet Stina Stenerud & Her Soul Replacement.

Mulens Portland Combo spilte også på klubens aller første konsert på Strømmen i 2000.

Det var folksomt og stor stemning på Kulturpuben hele ettermiddagen og kvelden.

Ordfører Ole Jacob Flæten kom med rosende ord til Skedsmo Bluesklubb og klubbleder Ann I. Otnes.

Magnetic North Band med Sven Zetterberg og Barrelhouse Chuck.